pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Od 1. dubna začaly ve vybraných stanicích Českých drah (ČD) na jihu Čech znovu fungovat sezónní půjčovny jízdních kol. Právo o tom informoval mluvčí ČD Ondřej Kubala. „Kola si cestující mohou vypůjčit ve dvou oblastech. Na Šumavě a v oblasti mezi Táborem, Českými Velenicemi a Telčí,“ uvedl Kubala.
Vyznavači cyklistiky mají k dispozici sedm cyklopůjčoven v železničních stanicích Tábor, Veselí nad Lužnicí, Jindřichův Hradec, Třeboň, Nová Pec, Černá v Pošumaví a Volary. Kolo není nutné vracet na místo, kde bylo vypůjčeno. K tomuto účelu slouží dalších 16 stanic.

Cykloturisté, kteří si půjčí kolo v prvních čtyřech jmenovaných půjčovnách, mohou kolo vrátit také v železničních stanicích České Velenice, Nové Hrady, Borovany, Majdalena, Nová Bystřice, Třešť, Slavonice, Dačice, Lomnice nad Lužnicí, Soběslav, Roudná, Bechyně a Chýnov. Kola z půjčoven Černá v Pošumaví, Nová Pec a Volary lze vrátit rovněž v železničních stanicích Český Krumlov, Kájov, Horní Planá.

„Pro zapůjčení kola stačí dva platné osobní průkazy, složení zálohy tisíc korun, uzavření nájemní smlouvy a zaplacení půjčovného. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. V sezóně je o službu velký zájem, proto všem doporučujeme kola si v příslušných půjčovnách předem rezervovat,“ poznamenala ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah Luďka Hnulíková. Aktuální seznam kontaktů na všechny cyklopůjčovny ČD, včetně otevírací doby, jsou na internetu: www.cd.cz/pujcovnykol.

Vypůjčení kola v půjčovnách ČD přináší podle Hnulíkové zákazníkům další výhody. „Na vyjmenovaných tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma, bezplatná je i jeho úschova na nádražích a ve vlacích,“ poznamenala. Všechny půjčovny kol ČD jsou vybaveny kvalitními trekingovými a horskými koly s odborně prováděným servisem. Ceny vypůjčení kola se pohybují od 80 do 350 korun.

 

10.04.2008 - Petr Pokorný - Jižní Čechy - str. 13