pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

DNES, Jižní Čechy, čtvrtek 8. června 2006

Stavbu silnice první třídy u Lipna přeruší na prázdniny turistická sezona. Dohodli se na tom investor spolu s Obecním úřadem v Černé v Pošumaví. „Jedním z důvodů je i bezpečnost řidičů. Některé výkopy se zahrnou nebo překryjí a pokračovat se bude zase koncem srpna". Uvedl starosta Černé v Pošumaví Jan Voldřich.

Riskovat nehodu a drásat si nervy při pomyšlení, že osobní auta budou kličkovat mezi těžkou technikou, nechtějí ani stavebníci. „Obec nás o to požádala a my jsme se sní dohodli," řekl šéf českobudějovického Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Schneider.

Novou čtyřkilometrovou silnici z Hořic na Šumavě do Černé v Pošumaví staví ředitelství silnic už od listopadu roku 2004. Jde o vysoce vytížený úsek, po kterém směřuje doprava z Českého Krumlova na Lipno. V Černé je potom odbočka na Volary a na přechod do Bavorska ve Strážném, druhá na opačnou stranu do Frymburk a na lipenskou hráz.

„Zdržela nás dlouhá zima. Neznamená to ale, že práce přes léto zastavíme úplně. Budeme pokračovat na jiných částech stavby," poznamenal Zdeněk Schneider.

Práce na hlavním tahu se přeruší od 1. července do 27. srpna. Úsek bude dokončený po zpoždění v letošním říjnu namísto v září, celkově i s chodníky a veřejným osvětlením do konce června příštího roku. Stavebník pak chce pokračovat v průtahem přes obec a podle peněz dál na Horní Planou.

Zatím ale nemá Stále vyřešenou kruhovou křižovatku v obci, protože se majitel jednoho pozemku brání jeho výkupu. Podle Schneidera je to jediný soukromník na trase, který stále nesouhlasí s prodejem půdy za úřední odhad. Ten je padesát korun za metr.