pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Českokrumlovské listy, 8. říjen 2005, Naďa Stejskalová

Černá v Pošumaví - Prach, otřesy a hluk trápí v těchto dnech obyvatele Černé v Pošumaví, kteří bydlí v blízkosti stavby nového mostu pod místním obecním úřadem.

Dělníci totiž tento týden zakládali do země vrtací piloty. "Bydlím takřka přímo u mostu a hned vedle domu mi vede objížďka," uvedla Anna Bigasová z Černé v Pošumaví. "Když tu vrtají, tak se otřásá celý dům," postěžovala si. Majitelku domu však obtěžuje hluk a otřesy i v noci. "V noci tu zase projíždějí náklaďáky. Jsou rozjeté z kopce a rachot nás každou chvíli probudí," řekla.

Nový most bude součástí právě budované silnice z Českého Krumlova do Černé v Pošumaví. "Hned za mostem bude nová komunikace končit," vysvětlil šéf Ředitelství silnic a dálnic České Budějovice Zdeněk Schneider. "Po opravě mostu objížďku zrušíme a cesta povede stejně jako dřív," dodal.

Anna Bigasová má však strach, že otřesy mohou narušit statiku domu. "Někdy mám strach, že zdi prasknou. Abychom potom dům zbourali," vyjádřila své obavy. "A co teprve, až začnou stavět celou silnici. Všichni v ulici budeme mít plná okna prachu a pro hluk tu nevydržíme," konstatovala.

"Je zvláštní, že se zatím nikdo se stížností neobrátil přímo na nás," podivil se ředitel. "Lidé se určitě nemají čeho bát. Stav přilehlých domů máme zdokumentovaný a vyfotografovaný. Pokud vlivem stavby utrpí někdo škody, samozřejmě je uhradíme," komentoval stížnost Zdeněk Schneider. "Navíc od nás obyvatelé domů přilehlých k nové silnici dostanou zcela zdarma plastová okna na tu stranu domu, která je u silnice," vysvětlil.

Přestavba mostu pod obecním úřadem potrvá přibližně tři až čtyři měsíce. "Až dokončíme most, uděláme také nové chodníky a po nich přijde na řadu i osvětlení," upřesnil ředitel. "Dnes je to možná pro lidi nepříjemné a nepohodlné, ale až bude silnice hotová, určitě budou spokojení," uzavřel.