neděle 24 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Právo, 19.srpen 2005, Pavel Orholz

Sezóna je ale kvůli dešti podprůměrná

Rozsáhlá pláž a ideální místo pro surfování i další letní sporty jsou hlavním tahákem pro turisty v Černé v Pošumaví u lipenské vodní nádrže.

V obci je řada hotelů i kempy s nadstandardní nabídkou, které udělaly před sezónou řadu vylepše­ní. Přesto vše letos kazí počasí a provozovatelé hodnotí sezónu i jako podprůměrnou.

„Máme tady několik kempů na velmi dobré úrovni. Řadu hotelů a samozřejmě to hlavní, i rozsáhlou pláž, která je ideální na letní sporty. Před sezónou se ještě vylepšila na­bídka služeb. Jsou zde půjčovny snad na všechny sporty," řekl Prá­vu starosta Černé v Pošumaví Jan Voldřich (nezávislý). Jedním de­chem však dodal, že ani sebelepší služby nezajistí ideální počasí.

Pláž, kde se při větru a hezkém počasí prohánějí surfaři i kitesurfa­ři, je v letošní sezóně zaplněná jen výjimečně. „Bud nefouká vítr, ane­bo prší tak, že se v tom prostě jez­dit nedá," uvedl surfař Karel Rohá­ček z Českých Budějovic. Dodal, že letos byl v Černé jen asi třikrát.

„Je to hrozná škoda, protože jsem si tenhle sport oblíbil a teď mi prkno leží doma ve skříni. Na to, abych vyrazil do zahraničí, nemám čas a jedna dovolená nestačí," míní Roháček.

Starosta dále sdělil, že letos se i přes časté deště poměrně povedla nová akce kulturní léto: „Jednalo se o řadu koncertů i představení. Vět­šinou jsme je však měli naplánova­né venku. Díky místním podnikate­lům se je nám však podařilo za de­šťů přesunout pod střechu. Napo­sled v pondělí se konal koncert skupiny KOA místo v letním kině v hotelu Racek, kde je skvělé záze­mí i podmínky na větší kulturní ak­ce," vysvětlil Voldřich.

Dále poznamenal, že v hotelech a kempech s karavany ještě nedopadli v sezóně provozovatelé tak špatně jako tam, kde jsou místa jen pro stany. „Docela solidně na sou­časné časné podmínky je zaplněný obecní Autocamp v Olšinách, který je dru­hý největší u Lipna a je tam asi pět set míst," podotkl Voldřich.

Jako katastrofální hodnotí sezónu v nadstandardním Campu Villa Bo­hemia, do kterého majitel investo­val před sezónou šestnáct miliónů korun. „Kemp je zaplněný asi jen z třiceti procent. Počasí celou sezó­nu úplně zkazilo. Investic ale sa­mozřejmě nelituji, protože nadstan­dardní výhody tady budou mít kli­enti už natrvalo i do dalších sezón," sdělil Jiří Miilbauer, majitel Campu Villa Bohemia.

Dále poznamenal, že každý ka­ravan má pro sebe v areálu asi sto metrů čtverečních, je tady veškeré sociální zázemí s pračkou i dalšími elektrospotřebiči. Babyroom pro děti, kde si mohou hrát, tenisové kurty i prostor pro plážový volej­bal. Kemp má vlastní šestisetmet­rovou pláž a jsou zde i restaurace a hotel.

V Černé v Pošumaví tráví dovo­lené v letošní sezóně především ni­zozemští, němečtí a čeští turisté. Všichni doufají, že konec sezóny bude lepší a počasí se umoudří. „Snad se konečně zlepší počasí a všichni z naší obce budou moci zúročit veškeré snahy, které pro vy­lepšení zázemí turistů udělali," do­dává starosta Voldřich.