pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Starosta Černé v Pošumaví Jan Voldřich řekl 5. 8. 2004 Právu: 

Jak zatím hodnotíte letošní turistickou sezónu?
Červen i začátek července byl z hlediska návštěvnosti kvůli počasí slabší. Nyní je však celá sezóna v plné proudu a místní tábořiště i kempy jsou téměř zaplněné. Myslím si, že máme turisty na co nalákat a je zde i řada služeb na odpovídající úrovni. Nabídka volnočasových aktivit se rozšířila, turisté kteří k nám vyrazí se mohou věnovat řadě vodních sportů, které nabízí lipenská vodní nádrž, ale i cykloturistice na místních stezkách, pěší turistice, rybaření, na své si přichází i houbaři a samozřejmě jsou zde i kulturní akce.

Připravili jste na sezónu nějaké novinky?
Významně jsme rozšířili Léto v Černé v Pošumaví, kdy původně dvoudenní kulturně historická akce potrvá prakticky po celé léto. V nabídce jsou divadelní představení, koncerty, ale i country a folková vystoupení. Chceme turisty upoutat především na dobrou zábavou, klidem i pohodou při pobytu v naší obci. Myslím, že se nám to daří a přijíždí samozřejmě kromě zahraničních turistů i lidé z celých Čech.

Nebojíte se, že by se mohly podobně jako v loňském roce objevit v Lipně sinice?
Hygienici už u nás a v Horní Plané dělali rozbor vody, vše je naprosto v pořádku. Za loňské problémy mohlo parné suché počasí, kdy voda začala kvést. Letos hodně pršelo a také teploty nedosahují žádných rekordů. Také co mi řekli lidé voda je průzračná a naprosto v pořádku. Sinic se nikdo bát nemusí.

S čím máte v obci přes léto největší problémy?
Jako každoročně jsou to někteří neukáznění návštěvníci, kteří k nám nejezdí za rekreací, ale mají zcela jiné úmysly. Přestože policisté dělají co se dá, kontrolují i pořádek v kempech a upozorňují všechny, aby si hlídali své věci, nedokáží zabránit některým drobným krádežím v kempech a chatových osadách. Vadí mi časté nedodržování dopravních předpisů v obci. Jinak si ale myslím, že je u nás vcelku klid a že jsme se na léto dobře připravili, což ukazuje i zájem turistů.

Pavel Orholz