úterý 30 květen 2017
 • Víte že...

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, byl na místě dřevěné kaple z roku 1787 postaven v roce 1799?

 • Víte že...

  V roce 1938, na základě „mnichovské dohody“ byla obec přičleněna k Německu?

 • Víte že...

  Obec založil Hirzo z Klinkerbergu roku 1268?

 • Víte že...

  V naší obci je nejvýše položené čapí hnízdo v České republice?

 • Víte že...

  Grafitové doly byly otevřeny Schwarzenbergy roku 1812?

MF DNES - středa 28. duben 2004

Černá v Pošumaví (cen) - O zvýšení ceny za odvoz odpadu rozhodli zastupitelé v Černé v Pošumaví. Chataři zaplatí v letošním roce pět set korun, což je dvojnásobek loňské ceny, a lidé, kteří v obci trvale žijí; tři sta padesát korun.

Důvodem pro zvýšení ceny je podle vedení obce hlavně to, že obec musela na svoz odpadů doplácet, v loňském roce až dvě stě padesát tisíc korun. „Oblast, odkud odpad svážíme, je velká, má mnoho svozových míst," uvedl starosta v Černé v Pošumaví Jan Voldřich.

Zvýšení kritizují zejména majitelé rekreačních objektů, kterým vadí, že ačkoliv za odpad platí, kontejnery jsou v lokalitách umístěny pouze od dubna do října. „V zimě se odpad prakticky nevyváží", uvedl František Ciml z Hotelu Jestřábí. To však označil na jednání zastupitelstva tajemník obecního úřadu Josef Mikeš z provozních důvodů v zimě za nemožné.

Lidé v osadách se tak alespoň dočkají zvýšení počtu kontejnerů. „Jejich počet se v letošním roce určitě zvýší, tak jak to zastupitelé schválili," řekl starosta Voldřich.