pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Českokrumlovsko 14.11.2003

Český Krumlov - Více než sedmdesátka lidí se zúčastnila Podnikatelského fóra Českokrumlovska, které uspořádala oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Č. Krumlově. "Očekávali jsme tak padesát účastníků, " byla příjemně překvapena ředitelka Zdenka Doleželová.

Táhlem pro podnikatele a některé zástupce obcí byly zřejmě zajímavé body programu, jako informace o aktivitách kraje, strategickém plánu rozvoje Č. Krumlova, plánu rozvoji Kaplice nebo o rozvoji dopravy a cestovního ruchu.

Hejtman Jan Zahradník poukázal na problémy, se kterými se krajský úřad potýká při prosazování výstavby komunikace R3 a především na nedostatek financí, které do kraje plynou na stavbu dálnic. "Ty stačí tak na jeden kilometr dálnice, " podotkl krajský radní Robin Schinko. Kraj se mimo jiné také snaží prosadit otevření více hraničních přechodů.

Na setkání s velvyslancem Rakouska 27. listopadu a s Ralfem Dreyerem z delegace Evropské komise 4. prosince pozval podnikatele starosta Č. Krumlova Antonín Mikeš.

Strategický plán rozvoje Kaplice vychází z faktu, že zatímco Č. Krumlov je městem spíše turistickým, Kaplice je městem ochodním a tržním. "Nyní před námi leží dva klíčové problémy - rekonstrukce čistírny odpadních vod a vybudování nového vodovodu směrem na Malonty, " řekl starosta Ferdinand Jiskra.

Program ukončila diskuze o tom, co podnikatelům ztěžuje a brzdí jejich aktivity.

ZUZANA KYSELOVÁ