pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Vítejte na webových stránkách Černé v Pošumaví

Kde začít?

Pokud hledáte, co se v obci děje, pak hledejte v sekci Aktuality, pro shlédnutí záznamů z již minulých akcí zabrouzdejte do Archívu událostí. Na stránce Novinky na Váš email můžete zaregistrovat svůj email k pravidelnému odběru novinek a být tak průběžně informováni o aktualizacích stránek obce Černá v Pošumaví.

V sekci Obecní úřad najdete jak oficiální Úřední desku Obce Černá v Pošumaví, tak Způsoby podání na elektronickou podatelnu, Tiskopisy a formuláře pro nejčastější podání žádostí a jiné informace týkající se obecního úřadu a obce.

Informace pro občany zase nabízí informace o různých otvíracích dobách a v sekci Napsali o nás naleznete články z novin, které se nějakým způsobem zmiňují o naší obci.

Informace o činnosti spolků a sdružení a odkazy na související spolkové stránky naleznete v sekci Kluby, spolky, sdružení. Seznam ubytovatelů, firem poskytujících služby a firem působících na území obce zase v sekci Ubytování, služby, firmy.
 
Pár slov o obci

Černá v Pošumaví, obec s 810 obyvateli se zajímavou, více jak 740 letou historií. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1268. Mezi největší pamětihodnosti patří Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, na místě dřevěné kaple z roku 1787 postaven v roce 1799 a v letech 1901 - 1904 upraven v novorománském slohu s věží a socha svatého Jana Nepomuckého.

Značná část území obce patří do Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na území se nachází několik přírodních rezervací a památek.

Černá v Pošumaví leží na levém břehu Lipenského jezera. Svou polohou je přirozeným středem a významným místem lipenské oblasti. Největší šířka vodní nádrže vytváří příznivé podmínky pro jachting a windsurfing, na své si přijdou vyznavači adrenalinových sportů i vyznavači rybářského sportu. Značené cyklistické trasy ideálně propojují klidovou, přírodní oblast pravého břehu jezera s levým, který je vybaven kvalitním zázemím a službami, které uspokojí i velmi náročné návštěvníky. Nádherná příroda a blízkost historicky významných míst, jako je například Český Krumlov, Vyšší Brod a rodiště básníka Šumavy Adalberta Stiftera Horní Planá, skýtají bohaté možnosti pro kratší i delší turistické poznávací výlety.