neděle 24 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Černá Pošumaví si testovala Lipno na mistrovství světa

Černá v Pošumaví – Výsledky obou závodů jachtařů, které byly o víkendu na jihu Čech, Deník již přinesl, dnes se vracíme k domácímu šampionátu na Lipně.

Do Černé v Pošumaví se o víkendu sjelo rekordních třináct dvouplovákových jachet třídy Tornádo bojovat o medaile v mezinárodním mistrovství ČR. Navíc přijelo také šest posádek na stále oblíbenějších hobycatech závodit v rámci veřejného závodu.

Ozdobou otevřeného šampionátu se stala německá posádka úřadujících mistrů světa Rollanda Gaeblera a jeho manželky Nahid. A také české posádky Davida Křížka z Plzně s jeho parťákem Zdeňkem Adamem z Duchcova.

Přípravě závodu, v němž jeli společně jak „profíci“ třídy Tornádo, tak amatéři na hobycatech) věnovali činovníci z ostříleného YC Černá v Pošumaví i s jachtingem začínající YC Mulda, sídlem rovněž v Černé v Pošumaví, velkou péči. Důkladně se připravili i funkcionáři z ALT Tornádo.

Nakonec málem vše přišlo vniveč, protože se šampionát díky počasí nekonal. V sobotu se odjela pouze jedna rozjížďka. „Navíc za silně proměnlivého větru. Dvakrát jsme museli přestavovat trať a nakonec jsme ještě dokonale promokli za průtrže mračen,“ posteskl si hlavní rozhodčí Karel Švec z YC Černá.

Byť si od neděle sliboval, že tolik potřebný vítr přijde, ta byla na pohon jachtařů ještě skoupější. Nad hladinou poblíž Černé vánek přeskakoval ze strany na stranu, ale na regulérní závody to nestačilo. A tak zůstalo pouze u jediné odjeté rozjížďky, která stanovila konečné pořadí.

V neděli chtěli zabojovat i historicky nejúspěšnější tornadisté z Čech bratři Pavlišové z YC Kovářov, kteří byli po sobotě jako nejlepší česká posádka čtvrtí. Jenže ani oni, ani Aleš Novák se synem Martinem, kteří se do závodního pelotonu vrátili po třech letech, se dalších rozjížděk už nedočkali.

A tak jediným, zato velkým pozitivem zůstala spolupráce dvou sousedících klubů, kdy se potvrdilo, že když se spojí síly, lze uspořádat i velké akce. Což je dobrým příslibem před blížícím se mistrovstvím světa třídy Splasch, které bude právě v Černé v Pošumaví.

25.5.2011, Českokrumlovský deník, Petr Vitoň