pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Koridor elektrické dráhy zůstává, obce jej mohou zúžit

ZDENĚK ZAJÍČEK

Jednání mezi krajským úřadem a zástupci obcí v regionu přinesla pro Frymburk dobré zprávy, Černá je ale zklamaná.

 Černá v Pošumaví, Frymburk

 S trasou plánované železnice takzvaných Šumavských elektrických drah počítá Jihočeský kraj stále tak, jak uvedl na podzim v Zásadách územního rozvoje. Pro některé obyvatele Černé v Pošumaví to zatím znamená zklamání.

Jak už Deník několikrát informoval, budoucí železnice by měla vést v blízkosti pláže a několik domů a rekreačních objektů by se v budoucnu kvůli ní mělo zbourat. Podle včerejšího sdělení starostky Černé v Pošumaví Ireny Pekárkové je po pondělním jednání na krajském úřadě určitou změnou posunutí plánovaného koridoru dále od břehu Lipna.

„V principu se ale nic nezměnilo, jsem stále ve stejné situaci. Můžeme si akorát zúžit koridor budoucí tratě,“ doplnila Irena Pekárková. Zúžením ochranného pásma by se uvolnila možnost postavit v okolí železnice v budoucnu nějaké nové stavby, tedy například plánované rekreační domy.

Nutnost demolice některých objektů, jen v Černé ve třech lokalitách, zatím vyřešena není. Jednání ohledně těchto tří sporných bodů mezi obcí a krajem teprve nastanou.

Naopak, prakticky plnou spokojenost hlásí Frymburk, jehož vedení dlouhodobě trvalo na trati vedené co nejblíže silnici spojující Lipno nad Vltavou, Frymburk a Černou. A to se podle starosty Frymburka Oto Řezáče podařilo.

„Vyjednali jsme vše, co jsme potřebovali,“ zhodnotil Oto Řezáč pracovní schůzku krajských úředníků a politiků se zástupci vedení tratí dotčených obcí. „Vize trati bude zachována i v našem katastru, přimkne se poměrně z velké části ke komunikaci číslo 163 a v těch místech, kde je koridor dosud nešťastně široký a způsoboval by nám různá omezení, tam to změnou našeho územního plánu zredukujeme na únosnou reálnou a potřebnou šíři.“

Českokrumlovský deník: Středa, 21. März 2012, Strana 3