neděle 24 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

OHLÉDNUTÍ ZA NEJDŮLEŽITĚJŠÍMI ZPRÁVAMI TÝDNE

ZDENĚK ZAJÍČEK

Týden se s týdnem sešel a Českokrumlovský deník přináší opět další ohlédnutí za nejdůležitějšími zprávami uplynulých dní. A to i s redakčním glosujícím komentářem.

Pondělí

• Zatímco se v mnoha městech a obcích po celé republice ruší jedno letní kino za druhým, v Černé v Pošumaví chystají pravý opak. Nejen jeho zachování, ale i digitalizaci. Letní kino zmodernizují v dohledné době, a to z repasovaných dílů, levněji, bez dotace a za vlastní peníze.

Deník dodává:

Černou možná povede dráha, kterou v současné podobě nikdo nechce. Budou tam mít jediné letní kino v republice. Mají tam jachty, Lipno,... Ještě chybí otáčivé hlediště a Krumlov to může zabalit.

Středa

• Lidé, kterým vadí trasa chystané Šumavské elektrické dráhy naplánovaná přes jejich pozemky v Černé v Pošumaví, naplánovali na dnešek veřejné projednání přímo na místě budoucí trasy železnice. Protestující tvrdí, že je vedena necitlivě, že úřady nekomunikují a že kolem budoucnosti této dráhy panuje příliš mnoho nejasností. Zastánci projektu namítají, že dráha přispěje turistickému ruchu, že tento druh dopravy je ekologický a že protesty organizuje jen skupina hájící zájmy vlastníků lukrativních pozemků. Jiní zas říkají, že dráha lokalitu zhodnotí.

Deník dodává:

Určité nedůvěře vůči velkolepým plánům se nedá divit. Zvláště při pohledu na prázdnou státní kasu, děravou po rozšafném rozhazování politických mančaftů zleva či zprava. Jinými slovy, mohou si za to sami.

Českokrumlovský deník: Sobota, 21. Duben 2012,Zdeněk Zajíček