pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Začíná další Lipnofest v Černé v Pošumaví

Černá v Pošumaví

Hudba a relax, to nabízí letošní Lipnofest v Černé v Pošumaví už posedmé. Po všechny předchozí ročníky této nabídce festival dostál a podle aktuální nabídky to vypadá, že nejinak tomu bude i letos. „Kromě filmových projekcí a koncertů v areálu letního kina si mohou návštěvníci užít i doprovodných programů,“ konstatoval včera organizátor Michal Rolčík.

Vedle kulturního vyžití si totiž mohou návštěvníci festivalu zadovádět na nedaleké pláži při volejbalu, na tobogánu či v samotné lipenské nádrži. Nebo si mohou protáhnout svá těla v lanovém centru. Ti, co do Černé přijedou hlavně kvůli muzice, se pak mohou těšit například na českou legendární kapelu Už jsme doma, britské Maybeshewill nebo velké naděje domácí hudební scény skupina DVA.

Nabídka Lipnofestu je ovšem daleko širší, stačí se přesvědčit v pátek i v sobotu v krásném prostředí lesního areálu letního kina. „Například skupina No Esc Ape dorazí z pod hradu Rabí, Zrní nahráli s Markétou Irglovou titulní píseň k filmu Poslední z Aporveru a teď pracují na své další desce, První hoře přijedou s nejfuturističtější a nejbláznivější show, kterou kdy náš festival zažil,“ slibuje nevšední zážitky Michal Rolčík s tím, že celý hudební program uzavřou v sobotu Dirty Blondes, kteří si na Lipnofestu zopakují svoje loňské vystoupení. (zaza)

Českokrumlovský deník: Pátek, 3. Srpen 2012

alt

Maybeshewill (na snímku) přiletí na otočku z Velké Británie na Lipno speciálně jen kvůli koncertu na Lipnofestu. Foto: Archiv festivalu