středa 19 prosinec 2018

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

JACHTING  V ČERNÉ

V Černé v Pošumaví se jel na závěr závodní sezony kajutových jachet poslední z pěti závodů Lipenského poháru, kterého se zúčastnilo úctyhodných 88 regatových , námořních a cestovních lodí. „Závod, který nakonec rozhodoval o pořadí v celém poháru, se jel pod názvem Lipenská vlna a díky mimořádnému štěstí i za ideálního počasí. Od rána pálilo sluníčko, ale vítr žádný. Tak jsme odložili start z jedenácté na dvanáctou hodinu a povedlo se. Začalo foukat a my na závěr sezóny odjeli nádherný závod, který se všem líbil,“ liboval si ředitel závodu a šéf pořádajících jachetního klubu v Černé v Pošumaví František Vachel.

Mezi regatovými jachtami vyhrál podle předpokladů domácí kapitán Jiří Vachel před oddílovým druhem Pavlem Štolbou a Josefem Drdou z YC DIM Bezdrev. Stejné pořadí nakonec bylo i v hodnocení celého Lipenského poháru mezi legatovými jachtami. Mezi námořními jachtaři kraloval polský námořník Gregor Jermalowicz, jenž vyhrál Lipenskou vlnu i celý pohárový seriál. Na druhém místě dojel Tomáš Drda se svým týmem z YC Lipno a třetí protnul pomyslný cíl na trase Černá Tajvan Hrdoňov Černá domácí jachtařská rodina Alexandra Jegorova ml.

 Výsledky Lipenského poháru námořních lodí (43): 1. Jermalowicz (Polsko), 2. Klamuth (Rakousko), 3. Duda (YC Lipno), Lehké cestovní lodě (24): 1. Jegorov (Černá v Pošumaví), 2. Pishofer (Rakousko), 3. Klíma (Černá v Poš.). Regatové jachty (11): 1. Jiří Vachel, 2. Štolba (oba Černá v Poš.), 3. Jos. Drda (YC DIM Bezdrev). (vit)

NEJLEPŠÍ. Jiří Vachel z lipenského jachetního klubu Černá v Pošumaví vyhrával závody v Lipenském poháru jako na běžícím pásu a výjimkou nebyl ani závěrečný závod. Jeho celkové prvenství v celém seriálu tudíž zurčitě nemohlo nikoho překvapit...

alt

Foto Petr Vitoň

Českokrumlovský deník: Čtvrtek, 13. Září 2012, Strana 21