čtvrtek 27 červenec 2017

OHLÉDNUTÍ ZA NEJVÝZNAMNĚJŠÍMI UDÁLOSTMI TÝDNE

Českokrumlovsko

Týden s týdnem se sešel a redakce Českokrumlovského deníku přináší opět ohlédnutí za významnými událostmi minulých dní.

Pondělí

Nezanedbatelná část lidí v Černé v Pošumaví nesouhlasí s takzvanými Zásadami územního rozvoje Jihočeského kraje, které nalinkovaly trasu budoucí Šumavské elektrické dráhy podél pláže a přes soukromé pozemky v místech, která jsou v několika případech zastavěná chatami či penziony. Obec spolu se skupinou dalších lidí a firem loni navrhla zrušení části Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje. Krajský soud v Českých Budějovicích návrh zamítl. Důvod k zásahu nyní nenašel ani Nejvyšší správní soud a zamítl kasační stížnost, která nesouhlasí s projektem železničního koridoru podél Lipenské přehrady.

Deník dodává:

Železnice v obci bude emocemi cloumat ještě pěkně dlouho... Každopádně, strach místních lidí o jejich nemovitosti, o možné klienty, se dá pochopit.

Českokrumlovský deník, 9.února 2013, Václav Votruba