pátek 22 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Děti zaplnily hotel Racek na břehu Lipna

Černá v Pošumaví

 Děti přibývají, obec ožívá. To se ukázalo na sobotním maškarním bále v hotelu Racek v Černé v Pošumaví.

Karneval provázely písničky muzikanta Hrdličky

Roztomilý šášula, baletka nebo Batman dováděli v sobotu odpoledne v hotelu Racek v Černé v Pošumaví. Děti i rodiče zcela zaplnili místnost, kde si užívali dětský maškarní karneval, který uspořádala TJ Černá v Pošumaví.

Program byl podobný jako na jiných karnevalech, ale přesto tu byla jedna výjimka. A tou byl muzikant Luboš Hrdlička z Velešína, který dětem hrál české písničky s milými texty pro děti, které přímo vyzývaly k tomu, aby si je všichni zazpívali s ním. Luboš Hrdlička zvládl vše, z pívat i organizovat soutěže, do nichž se děti zapojovaly s nadšením.

„Já sem chodím pokaždé,“ říkal Zdeněk Malý z Černé, děděček sedmileté baletky Aničky. „Bál se mi líbí, stejně tak písničky. I když je tu trochu těsno. Hlavní ale je, že se tu něco děje. My jsme s Aničkou pořád spolu a jakmile tu něco je, hledíme toho využít.“

„Bál je dobrý,“ říkala Ludmila Mouková, maminka 2,5leté Elišky, rovněž z Černé. „Ale líbilo by se mi víc, kdyby bylo větší místo pro děti, méně těch soutěží a víc písniček, aby se vydováděli i ti nejmenší. A je tu hrozné horko, takže jsme většinu času v zadní místnosti.“

Drobné nedostatky si uvědomuje i Kristina Štěrbová, kulturní referentka obce.

„Příště se to budeme snažit vylepšit. Také uvažuji, že dáme pryč ty stoly s posezením, které zabíraly příliš mnoho místa a rozestavíme židle kolem dokola. Ale z počtu dětí je vidět, že Černá zase ožívá a z toho mám radost. Chceme pořádat víc akcí, na nichž se budou lidé setkávat, aby se víc semkli dohromady.“(zuky)

Českokrumlovský deník: Pondělí, 4. März 2013- zuky.