pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

I v pláštěnce jsme to zvládli!

Černá v Pošumaví

 I přes nepřízeň počasí se v sobotu 1. června přímo v oficiální datum konal Den dětí na pláži v Černé v Pošumaví. Desítky dětí s rodiči úspěšně prošly disciplínami, které pro ně připravil tým organizátorů.

Úkoly, které děti zdolávaly někdy více, někdy méně za pomoci svých rodičů, byly poučné, ale hlavně zábavné. Oblíbená byla hladová tlama, strážci Národního parku Šumava s dětmi poznávali zvířátka žijící v lese a také rostlinky, vždy podle věkové kategorie.

S vodní záchrannou službou si děti vyzkoušely ovládání plavidla, také byly interaktivně poučeny o desateru pobytu u vody. Větší děti si vyzkoušely fixaci a transport zraněného. Velmi oblíbený byl aquazorbing.

V lanovém centru si děti prošly základní variantou dráhy za asistence instruktora. Větší děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky na terče, na kterých byla vyobrazena například liška, divočák a jiná zvířátka.

Po zvládnutí celé trasy se děti s rodiči odebírali směrem k hasičské zbrojnici, kde na ně čekaly buřtíky, které pro děti ogrilovali místní dobrovolní hasiči. Od pěti hodin odpoledne k tanci a poslechu hrála kapela Duo Návraty.

alt     alt alt

Českokrumlovský deník: Kristýna Štěrbová, 29. Červen 2013