pátek 23 červen 2017
 • Víte že...

  Obec založil Hirzo z Klinkerbergu roku 1268?

 • Víte že...

  V naší obci je nejvýše položené čapí hnízdo v České republice?

 • Víte že...

  Grafitové doly byly otevřeny Schwarzenbergy roku 1812?

 • Víte že...

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, byl na místě dřevěné kaple z roku 1787 postaven v roce 1799?

 • Víte že...

  V roce 1938, na základě „mnichovské dohody“ byla obec přičleněna k Německu?

I v pláštěnce jsme to zvládli!

Černá v Pošumaví

 I přes nepřízeň počasí se v sobotu 1. června přímo v oficiální datum konal Den dětí na pláži v Černé v Pošumaví. Desítky dětí s rodiči úspěšně prošly disciplínami, které pro ně připravil tým organizátorů.

Úkoly, které děti zdolávaly někdy více, někdy méně za pomoci svých rodičů, byly poučné, ale hlavně zábavné. Oblíbená byla hladová tlama, strážci Národního parku Šumava s dětmi poznávali zvířátka žijící v lese a také rostlinky, vždy podle věkové kategorie.

S vodní záchrannou službou si děti vyzkoušely ovládání plavidla, také byly interaktivně poučeny o desateru pobytu u vody. Větší děti si vyzkoušely fixaci a transport zraněného. Velmi oblíbený byl aquazorbing.

V lanovém centru si děti prošly základní variantou dráhy za asistence instruktora. Větší děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky na terče, na kterých byla vyobrazena například liška, divočák a jiná zvířátka.

Po zvládnutí celé trasy se děti s rodiči odebírali směrem k hasičské zbrojnici, kde na ně čekaly buřtíky, které pro děti ogrilovali místní dobrovolní hasiči. Od pěti hodin odpoledne k tanci a poslechu hrála kapela Duo Návraty.

alt     alt alt

Českokrumlovský deník: Kristýna Štěrbová, 29. Červen 2013