čtvrtek 25 květen 2017
 • Víte že...

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, byl na místě dřevěné kaple z roku 1787 postaven v roce 1799?

 • Víte že...

  Grafitové doly byly otevřeny Schwarzenbergy roku 1812?

 • Víte že...

  Obec založil Hirzo z Klinkerbergu roku 1268?

 • Víte že...

  V naší obci je nejvýše položené čapí hnízdo v České republice?

 • Víte že...

  V roce 1938, na základě „mnichovské dohody“ byla obec přičleněna k Německu?

Černá v Pošumaví se na druhý pokus otevírá jachtařům

Černá v Pošumaví

Jachtařský klub v Černé v Pošumaví se o víkendu na druhý pokus otevře jachtařům.

O uskutečnění druhého pohárového podniku v jachetním klubu v Černé se rozhodlo ve čtvrtek v podvečer. „S kolegy a experty jsme vytyčili příjezdový koridor pro karavany v našem areálu. Ten hodně poznamenaly deště uplynulých několika dnů a týdnů. Silně podmáčené podloží tak neumožnilo uskutečnit první podnik, který u nás měl být již od osmého června. Tentokrát jsme s odřenými zády dokázali vytyčit vjezd do areálu a místa pro karavany závodníků. V pěti lodních třídách očekáváme velký nápor závodníků, zejména proto, že na tento pohárový závod naváže již od 4. července republikový šampionát a toho se zúčastní většina startujících z tohoto víkendu,“ uvedl pro Deník ve čtvrtek večer ředitel závodu Jan Tlášek.

Ten tak zve všechny závodníky k dnešnímu startu, kdy se v 9 hodin uzavírají přihlášky a v 10 hodin závod slavnostním nástupem a brífinkem pro závodníky začne.

V pohárovém klání se představí třídy 420, Cadet, Splasch, Firebal pro které je republikový pohár i přeborem Prahy, a Létající Holanďan.

Předpokládaný start první rozjížďky je pro všechny třídy dnes v 11 hodin, další rozjížďky následují. Závody pokračují i v neděli od 10 hodin dopoledne, případně podle určení závodní komise. (vit)

Českokrumlovský deník: Sobota, 29. Červen 2013, Strana 23