pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Lipno Fest představí plno zajímavých hudebních jmen

Do Černé v Pošumaví o víkendu dorazí Wild Tide, Chaotic či Neonstream

KRISTINA ZAVALA

Černá v Pošumaví

Jihočeský festival Lipno Fest obsadí už poosmé břehy lipenské vodní nádrže. Zítra festival na pláži Windy Point v Černé v Pošumaví zahájí barmanská show, na které se předvedou mistři barmanského umění Nicolas Saint-Jean a David Neumann. Večer se v letním kině představí studentské filmy z Písku, Plzně a Prahy. V programu se objeví hrané filmy nominované na Českého lva. Stejně tak i dokumentární a animované snímky.

alt Kapela Wild Tides / z archivu pořadatele/

V sobotu a neděli nabídne festival neotřelé české kapely. Návštěvníci uslyší experimentátory Vložte kočku, rock’n’rollové Wild Tide, electro-clashové The Linings, reggae kapelu Chaotic nebo electro-akustické duo Sunday on Clarendon Road, které naživo příliš často nevystupuje, upozornilo ale na sebe výraznou debutovou nahrávkou. Představí se i post-rocková kapela Poscards From Arkham, která je v zahraničí známější než v Česku, nebo kapela Bitosti kombinující elektronickou muziku s jazzem, která předvede v sobotu večer těsně před vydáním svého alba audiovizuální show. Zahraničním hostem bude rakouská experimentální rocková skupina Neonstream, která bude v Linzi na začátku srpna natáčet svou novou desku.

Na festivalové návštěvníky bude čekat i řada doprovodných aktivit. Mohou si vyzkoušet jedno z největších lanových center v Česku, půjčit si jachtu, windsurf nebo kiteboard a mnohé další. V sobotu se mohou přijít podívat na 48. ročník závodu plachetnic Modrá stuha. V okolí je podle pořadatelů pět kempů a dostatek penzionů a hotelů. Vstupné na celý festival je dvě stě korun, pouze na pátek padesát korun.

Českokrumlovský deník: Čtvrtek, 25. Červenec 2013