pátek 24 listopad 2017

Setkáme se... SPOZ - ZEMANOVCI

České Budějovice, 1. října od 18 do 20 h v KD Vltava

Zemi musí spravovat zodpovědní, poctiví, neúplatní a vzdělaní lidé. Zveme vás na setkání s kandidáty SPOZ do parlamentních voleb. 1. října se můžete v KD Vltava setkat s lídrem SPOZ v Jč. kraji RNDr. Milošem Kužvartem, právníkem Mgr. Františkem Pohankou, soudním znalcem v oboru stavebnictví Ing. Zdeňkem Havlíčkem z J. Hradce, letcem-kosmonautem Ing. Oldřichem Pelčákem a mladou inženýrkou z Černé v Pošumaví Kristinou Štěrbovou.

Hovořit můžete o vytváření pracovních míst, o Šumavě, dobudování dálnice, dostavbě JETE, omezování korupce, zákonu o restitucích, zkrátka o tom, jak se nám na jihu žije a jak by mohlo... Další setkání s kandidáty připravujeme na 4. října na Českokrumlovsku.

Šumava potřebuje cestovní ruch

- říká Ing. Kristina Štěrbová

Jste čerstvou absolventkou univerzity. Co by měla SPOZ udělat pro mladou generaci?

Přála bych si, aby dostali příležitost. Diskutovat, vyjádřit, co si myslí, co potřebují. Já se dostala ke SPOZ tak, že jsem s jejími členy napřed diskutovala, bavili jsme se o věcech, které trápí mladé lidi a zvlášť v příhraničí, kde jsou pracovní příležitosti naprosto minimální. Strana může mít program, vizi, ale až diskusí s lidmi může své snažení smysluplně zacílit. A naopak, komunikace s lidmi z jihočeské SPOZ mi rozšířila obzory a já se stala členkou. Myslím, že mladí by se neměli vyhýbat odpovědnosti a angažovat se v politice. Jak jinak je možné prosazovat jejich zájmy? Přála bych si též, aby SPOZ byla vzorem chování, uvědomování si zodpovědnosti.Aby mladé lidi motivovala k upevňování tradic a hrdosti na zemi a místo, kde žijí.

Žijete v Černé v Pošumaví. Jaké priority by měla SPOZ řešit v jihočeském příhraničí?

Určitě podpořit vyřešení kůrovcové kalamity, která ublížila přírodě, ale ve svém důsledku především místním lidem. Oživit cestovní ruch, i když letošní sezona byla díky sluníčku na Lipensku úspěšná. Ale turisté musí mít důvod k nám jezdit po celý rok. Turistika je pro kraj, kde žiji, klíčová, vždyť tu nenajdete žádný průmysl…Důležité je pro nás smysluplné zemědělství a s tím související změna dotační politiky. Proč na lukách hnijí travní konzervy? Nikdo je nepotřebuje? Je třeba podpořit dlouho očekávaný projekt lanové dráhy na Hraničník a s tím související vytváření pracovních příležitostí pro místní.

Nezaměstnaností trpí hlavně Loučovice po likvidaci papíren. Lidé jsou tu dlouhé roky bez příjmu, pouze na státní podpoře. Nyní ale přišel do objektu bývalých papíren nový zaměstnavatel v oblasti výroby ledkových světel, tak se snad Loučovice mohou těšit na lepší život. Pošumaví nabízí řadu možností pro rozvoj turismu. Prospěla by jim ale lepší infrastruktura, dopravní obslužnost. A s tím už mohou politici pomoci… (PI)

Českokrumlovský deník: Pátek, 27. Září 2013, Strana 13