sobota 23 září 2017

ČERNÁ V POŠUMAVÍ

Nové zastupitelstvo chtějí v obci svolat ještě do konce měsíce října

Svůj starostenský post s největší pravděpodobností obhájí Irena Pekárková v Černé v Pošumaví. První oficiální jednání zastupitelů by chtěla svolat ihned po uplynutí patnáctidenní zákonné lhůty po volbách. „Ráda bych, abychom se sešli buď těsně před 28. říjnem, tedy před svátkem, nebo těsně po něm,“ doplnila včera Irena Pekárková, která kandidovala jako nestraník za KSČM. Tato strana už vyhrála v obci volby podruhé za sebou. Zajímavé je, že ze čtyřiceti sedmi kandidátů na všech kandidátních listinách obce kandidoval jen jediný člen nějaké konkrétní strany a to František Lukeš právě na kandidátce KSČM, jinak všichni ostatní zájemci o post v zastupitelstvu byli bez stranické příslušnosti. (zaza)

GLOSA  - Nestrany

Podruhé v řadě za sebou zvítězila v Černé v Pošumaví KSČM. A je to vítězství zvláštní, protože na kandidátce této strany byl pouze jediný její člen. Všichni ostatní byli nestraníci. A to i všichni z ostatních kandidátek v této obci. Ze 47 kandidujících nosí v kapse stranickou legitimaci jen jeden a to je ještě navíc ten, který se do zastupitelstva nakonec ani nedostal. „Víte, tady na vesnici si na nějaké strany moc nehrajeme. Vždyť se tu stejně všichni známe a scházíme,“ dodala mi k tomu starostka Irena Pekárková, která pravděpodobně svůj post obhájí. Co tím chci říci? Že nám to ti kovaní straníci a partajničení všechno komplikují. Bohužel, manýry z takzvané vysoké politiky se dostávají v některých, zvláště větších městech, do módy a tak už kolikrát jen z principu, že to či ono jakkoliv je to dobré, vymyslel ten, který se nám nehodí, tak to neodsouhlasíme. I proto je dobré chodit na zastupitelstva nebo vědět nějaké zákulisní informace. Už proto si také myslím, a nejen já, ale i daleko chytřejší lidé, že partaje a dělení na pravici a levici jsou přežitkem. Ať už ty, které mají dlouhou tradici, tak některé kované horkou kovadlinou. Černá to dokazuje víc než jasně. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Českokrumlovský deník: Středa, 15. Říjen 2014, Strana 2 - oba články