pondělí 26 červen 2017
 • Víte že...

  V roce 1938, na základě „mnichovské dohody“ byla obec přičleněna k Německu?

 • Víte že...

  Obec založil Hirzo z Klinkerbergu roku 1268?

 • Víte že...

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, byl na místě dřevěné kaple z roku 1787 postaven v roce 1799?

 • Víte že...

  Grafitové doly byly otevřeny Schwarzenbergy roku 1812?

 • Víte že...

  V naší obci je nejvýše položené čapí hnízdo v České republice?

Český rybářský svaz Český Krumlov hodnotil

Místní organizace Českého rybářského svazu Český Krumlov, kam patří i rybáři z Černé v Pošumaví, má v současnosti 1 107 členů ve všech místních skupinách, z toho je 120 dětí do 15 let, 30 mladých lidí do 18 let a 958 dospělých. Svaz vykonává rybářské právo, zajišťuje chov, ochranu a lov ryb, ochranu životního prostředí, rozvíjí a popularizuje rybářský sport.

Účastníkem dolovné  byl i náš občan a rybář BOHUSLAV ONDRÁČEK, s kterým redakce Českokrumlovského deníku udělala rozhovor.

alt   alt

Nejraději loví kapry

„Minulou sezonu jsem si zachytal tak akorát,“ řekl rybář Bohuslav Ondráček z místní skupiny Černá v Pošumaví, Hořice na Šumavě. „Jsem skromný rybář, navíc máme omezení v počtu ulovených ušlechtilých ryb. V nich jsem o tři kusy nesplnil stanovený limit, což na krajskou povolenku činí 50 kusů ryb.“ Jeho největším úlovkem byl pětikilový kapr dlouhý 65 centimetrů. „Jeho lov byl zážitek. V létě má kapr ohromnou sílu. Když má 75 centimetrů, je to, jako když táhnete vlčáka,“ smál se. „Já chytám jen kapra,“ líčil na dolovné v Českém Krumlově.

Českokrumlovský deník: Sobota, 17. Leden 2015, Strana 3 ,ZUZANA KYSELOVÁ