pátek 22 březen 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

Český rybářský svaz Český Krumlov hodnotil

Místní organizace Českého rybářského svazu Český Krumlov, kam patří i rybáři z Černé v Pošumaví, má v současnosti 1 107 členů ve všech místních skupinách, z toho je 120 dětí do 15 let, 30 mladých lidí do 18 let a 958 dospělých. Svaz vykonává rybářské právo, zajišťuje chov, ochranu a lov ryb, ochranu životního prostředí, rozvíjí a popularizuje rybářský sport.

Účastníkem dolovné  byl i náš občan a rybář BOHUSLAV ONDRÁČEK, s kterým redakce Českokrumlovského deníku udělala rozhovor.

alt   alt

Nejraději loví kapry

„Minulou sezonu jsem si zachytal tak akorát,“ řekl rybář Bohuslav Ondráček z místní skupiny Černá v Pošumaví, Hořice na Šumavě. „Jsem skromný rybář, navíc máme omezení v počtu ulovených ušlechtilých ryb. V nich jsem o tři kusy nesplnil stanovený limit, což na krajskou povolenku činí 50 kusů ryb.“ Jeho největším úlovkem byl pětikilový kapr dlouhý 65 centimetrů. „Jeho lov byl zážitek. V létě má kapr ohromnou sílu. Když má 75 centimetrů, je to, jako když táhnete vlčáka,“ smál se. „Já chytám jen kapra,“ líčil na dolovné v Českém Krumlově.

Českokrumlovský deník: Sobota, 17. Leden 2015, Strana 3 ,ZUZANA KYSELOVÁ