neděle 17 únor 2019

 

publicita

×

Chyba

[OSYouTube] Alledia framework not found

 

Dolní Vltavice

Čeští dálkoví plavci ČR změřili své síly v 11. ročníku Mezinárodního plaveckého závodu, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli plavci napříč všemi kategoriemi od nejmladších žáků až po plavecké veterány, tzv. masters, a také široká veřejnost, která tak měla možnost prověřit své plavecké dovednosti.

Členové Vodní záchranné služby ČČK a Rakouska ve spolupráci se společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu 1. 8. a neděli 2. 8. 2015 v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Účast byla až 300 plavců v obou dnech.

V sobotním odpoledním doprovodném programu bylo možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, dovednosti poskytnutí 1. pomoci a mnoho dalšího ze záchranářské praxe. Zajímavým zpestřením se tentokrát stal i stánek Žabáka Kvakyho, který děti učí, jak se bezpečně chovat u vody a ve vodě. Závodníci, fanoušci a náhodní turisté pak mohli zhlédnout ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a záchranářského psa. Součástí bylo také předání certifikátů mladým vodním záchranářům, kteří po deset dní pilně cvičili na Kyselově v rámci Soustředění mládeže VZS ČČK.

Kromě skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích pak získali speciální ocenění i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin tedy 5 a 10 km. Nejlepším plavcem byl Tomáš Kozubek z pražské Bohemians, který tak získal Pohár starostky obce Černá v Pošumaví, a nejlepší plavkyní se stala Petra Hauerová z plzeňské Slávie jež obdržela Pohár Lipenského záchranáře od ředitele soutěže Milana Bukáčka. Tradiční Pohár prezidenta Österreichische Wasserrettung Josefa Leichtfrieda si odvezla Vlasta Čudanová z plaveckého klubu Kometa Brno.

Zvláštní poděkování patří dobrovolným hasičům obce Černá v Pošumaví, kteří připravili chutné občerstvení pro účastníky akce.

K uskutečnění celého mítinku přispěla finanční podpora programů Ministerstva obrany ČR, Nadace ČEZ a Jihočeského kraje pro podporu sportu, obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.

 

 

Českokrumlovský deník: Sobota, 8. Srpen 2015, Strana 8