Tělovýchovná jednota

Kontakt

Jiří Daňo
Předseda sdružení
Mobil: 724 022 101
E-mail: tj.cerna@email.cz

Zkrácený výtah pro sportování :

Trénink probíhá na venkovním sportovišti bez přítomnosti veřejnosti

Na sportovišti se nachází jen skupina společně trénujících sportovců, která nepřesahuje ve stejném čase 10 osob, a nezbytně nutné osoby z realizačního týmu. Počet 10 osob se tedy týká výlučně sportovců, nepočítají se do něho např. trenéři.

Mezi sportovci a ostatními osobami bude zachovávána vzdálenost nejméně 2 metry. Nejedná se o odstup mezi sportovci navzájem, ale mezi sportovci a např. členy realizačního týmu.

Sportovci v době tréninku nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének.

Na sportovišti bude k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci rukou.

Nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, s výjimkou používání záchodů za podmínek, že je nastaven režim tak, aby se ve vnitřních prostorech nepotkávalo vícero osob; v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce.

o skončení tréninku bude prováděna pravidelná dezinfekce všech použitých tréninkových pomůcek.

 

Překvapení kola hned na úvod! Černá si vyšlápla na Planou

Černá na jaře marně čekala na vítězství, to Planá poctivě pokračovala ve sběru bodů ve velkém. Jenomže před vzájemným zápasem mluvilo hodně věcí ve propěch domácího celku – Černá se sešla v plné sestavě, to Planá dorazila s jediným náhradníkem. Navíc se Černá vrátila na své hřiště, kde jen tak někdo zahrát neumí… Výsledkem je jasná výhra Černé 5:2 (když hosté dvěma góly mírnili porážku až na konci)! Domácí tak opustili poslední příčku a udělali velkou radost Nemanicím.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

Domácí trestali chyby v defenzivě

Zatímco Černá se sešla v plné palbě, to Plánští budou sezónu dohrávat skutečně na pár lidí. Celek z krumlovského okresu se po dvou nucených zápasech, které strávil v loučovickém azylu, vrátil na své hřiště a měl před sebou jasný úkol – konečně bodovat. Domácí hráli ze zabečpečené obrany, Plaňáci drželi míč a zkoušeli se kombinačně prosadit přes soupeře, ten ale na malém prostoru pečlivě ucpával všechny mezírky. Černá spoléhala především na brejky a taktika to byla úspěšná. První gól dal Martin Sivák z trestného kopu po Turkově faulu. Střela pod břevno nebyla nijak prudká, ale o to přesnější, Nováček zasáhnout nestihl – v 18. minutě tak domácí vedli 1:0. A o dvě minuty později bylo v Černé ještě veseleji – po zmatcích v plánské defenzivě padl druhý gól z dorážky Jana Šlaka, který patřil v zápase k nejlepším hráčům – 2:0. To ale z plánského poločasu hrůzy nebylo vše. V poslední minutě totiž T. Pintér chtěl rozehrávat bekovku konstruktivně, jenomže míč zachytil Jozef Havierník a s nabídnutou šancí si v úniku už věděl rady – ihned po gólu na 3:0 se pískal poločas. Plaňáci v něm výraznou šanci neměli, vše spolehlivě kontroloval gólman Černé Jan Bublík.

Tolik gólů Plané ještě v sezóně nikdo nedal

Druhý poločas začali Planští tlakem, Černá však odolala a chodila opět do nebezpečných brejků. A dva z nich proměnila – na 4:0 upravil svým druhým gólem Havierník, už na 5:0 zvyšoval v 75. minutě Koza. Planá v tu chvíli byla odevzdaná a nejraději by utkání odpískala. Domácí mohli nastřílet další branky, ale jejich zakončení byla velmi laxní. Plané se navíc zranil do už tak bohaté sbírky další hráč, Jan Pintér, a protože hosté v té době neměli na lavičce nikoho do hry, dohrávali o deseti. A paradoxně v tomto počtu dokázali korigovat skóre. V 80. minutě snížili po hezké kombinaci Petschera se zakončujícím Fujdiarem na 5:1. V 86. minutě se domácí oprávněně zlobili na rozhodčího Brycha – ten totiž nepostřehl evidentní ruku Petschera a odpískal až jeho následné jemné přistrčení ve vápně. Desítku proměnil hostující T. Pintér – 5:2. Černé už to nemohlo zkazit radost ze zisku nečekaného, ale naprosto zaslouženého skalpu, tým kolem kapitána Černého tak ukázal, že letošní ročník skutečně nemá v tabulce celek, který by se chtěl smířit s rolí sestupujícícího. Závěr soutěže bude velmi napínavý…

Ohlasy k zápasu:

TJ Černá v Pošumaví Josef Černý (kapitán): „Na našem malém, tvrdém a hrbolatém hřišti je fotbal vždy specifický. Zápasy jsou více o bojovnosti než o fotbalovosti, což nám asi proti tak kvalitnímu soupeři hrálo do karet. Navíc jsme se snad poprvé sešli v plné sestavě. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a využívali naše brejkové situace. Všichni jsme odevzdali poctivý týmový výkon, za který je výhra naprosto zasloužená. Vzhledem k postavení v tabulce jsou to pro nás veledůležité tři body. Jsme zpátky ve hře, nic nevzdáváme a rveme se dál.“

SK Planá Josef Cimburek (trenér): „Byl to náš nejhorší zápas v sezóně. Máme hodně absencí, ale na to se nechci vymlouvat, sestava byla pořád dobrá. Tahali jsme pořád za kratší konec, Černá makala, chtěla prostě víc a bylo to znát. Navíc góly v první půli, které rozhodly, padly po obrovských individuálních chybách. A na tom opravdu malém hřišti už bylo skoro nemožné se zápasem něco udělat. Utkání jsme ke všemu dohrávali o deseti, neměli jsme už nikoho na střídání.“

Podatelna

ID Datové schránky: k7wbyar
E-mail: podatelna@cernavposumavi.cz
Telefon: +420 380 744 062

Obecní úřad

Černá v Pošumaví 46
382 23 Černá v Pošumaví

IČ: 00245828
DIČ: CZ00245828

Všechny kontakty

Úřední hodiny

Den dopoledne odpoledne
Pondělí 07:30 - 11:45 12:45 - 17:00
Úterý
Středa 07:30 - 11:45 12:45 - 17:00
Čtvrtek
Pátek 07:30 - 11:00

Aktuální počasí

Černá v Pošumaví Počasí